Masz pytania? Skontaktuj się z nami

tel: 22 853 64 78
fax: 22 843 33 91

e-mail: infoedu@eduko.pl

Zestaw Niesamowity samochód z płytką micro:bit

EDU/R/02

EDUKO

1 149,00 zł brutto

934,15 zł netto

Dostępność: Na zamówienie

Opis produktu

Zestaw Niesamowity samochód z płytką micro:bit

Niesamowity samochód z płytką micro:bit został oparty na płycie Wukong Brakout. Jest ona zintegrowana z ośmiokierunkowym serwonapędem oraz dwukierunkowym napędem silnikowym. Samochód został również wyposażony w 8 diod LED oraz baterię litową.

Koła Niesamowitego Samochodu mają średnicę 88 mm i umożliwiają mu poruszanie się we wszystkich kierunkach (360 st.) oraz drift w lewo lub prawo. Każde koło można niezależnie od siebie zaprogramować. Dzięki takim rozwiązaniom Niesamowity Samochód może z łatwością pokonywać przeszkody.

Sterowanie:

Możliwe jest bezprzewodowe sterowanie Niesamowitym Samochodem za pomocą Joysticka z płytką micro:bit oraz programowanie go za pomocą Makecode.

Niesamowity Samochód jest łatwy w montażu, jednocześnie rozwija umiejętności manualne u dzieci.

Zestaw zawiera:

  •          Niesamowity samochód
  •          Płytka micro:bit
  •          Kabel USB
  •          Dostęp do platformy z przykładowymi zadaniami i wzorami kodowania

Płytka micro:bit

Najbardziej popularny komputer jednopłytkowy w edukacji używany przez ponad 70 milionów dzieci na całym świecie rozwijany i wspierany przez Fundację BBC micro:bit www.microbit.org 

Micro:bit BBC – jest jednopłytkowym komputerem zaprojektowanym specjalnie do stosowania w szkołach. Płytka została wyposażona w matrycę LED 5 x 5, magnetometr oraz trzy-osiowy czujnik przyspieszenia. Jej dużą zaletą jest funkcja Bluetooth® oraz dwa przyciski programowania (A i B). Dzięki wsparciu strony internetowej:https://makecode.microbit.org/ można rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem korzystając z samouczków i dodatkowych ćwiczeń.

Zarówno początkujący programiści, jak i profesjonaliści mogą korzystać z czterech powierzchni programowania: Kod Kingdoms, JavaScript, Microsoft bloki, Microsoft Touch Develop i MicroPython. Płytka może być również programowana graficznie lub też przez edytory tekstów. Programowanie poprzez komputer odbywa się przy użyciu złącza USB, ale możliwe  jest także programowanie za pomocą smartfona czy tabletu.

Specyfikacja techniczna płytki micro:bit:

  • Matryca LED 5x5 do wyświetlania migających tekstów, grafik i obrazów
  • Dwa przyciski programowania (A i B)
  • Wbudowane czujniki, Magnetometr 3D
  • Technologia Bluetooth

Inni klienci kupili także..