Masz pytania? Skontaktuj się z nami

tel: 22 853 64 78
fax: 22 843 33 91

e-mail: infoedu@eduko.pl

Joystick z płytką micro:bit

EDU/R/06

EDUKO

349,00 zł brutto

283,74 zł netto

Dostępność: Na zamówienie

Opis produktu

Płytka micro:bit

Najbardziej popularny komputer jednopłytkowy w edukacji używany przez ponad 70 milionów dzieci na całym świecie rozwijany i wspierany przez Fundację BBC micro:bit www.microbit.org 

Micro:bit BBC – jest jednopłytkowym komputerem zaprojektowanym specjalnie do stosowania w szkołach. Płytka została wyposażona w matrycę LED 5 x 5, magnetometr oraz trzy-osiowy czujnik przyspieszenia. Jej dużą zaletą jest funkcja Bluetooth® oraz dwa przyciski programowania (A i B). Dzięki wsparciu strony internetowej:https://makecode.microbit.org/ można rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem korzystając z samouczków i dodatkowych ćwiczeń.

Zarówno początkujący programiści, jak i profesjonaliści mogą korzystać z czterech powierzchni programowania: Kod Kingdoms, JavaScript, Microsoft bloki, Microsoft Touch Develop i MicroPython. Płytka może być również programowana graficznie lub też przez edytory tekstów. Programowanie poprzez komputer odbywa się przy użyciu złącza USB, ale możliwe  jest także programowanie za pomocą smartfona czy tabletu.

Specyfikacja techniczna płytki micro:bit:

  • Matryca LED 5x5 do wyświetlania migających tekstów, grafik i obrazów
  • Dwa przyciski programowania (A i B)
  • Wbudowane czujniki, Magnetometr 3D
  • Technologia Bluetooth
Inni klienci kupili także..