Używamy plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, oznacza to, że zgadzają się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Przypominamy, że można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat w naszej Polityce prywatności »
wyszukiwanie podstawowe NOWOŚCI PROMOCJE

Eduterapeutica Gimnazjum

Szacuje się, że 16 407 uczniów gimnazjum w Polsce ma specyficzne trudności w nauce. Dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia, dysortografia dotyka co 10 ucznia!
Dysleksja rozwojowa to zespół specyficznych trudności w uczeniu się, które nasilają się w momencie rozpoczęcia nauki szkolnej i mają charakter przewlekły.
Trudności w nauce często powodują zaburzenia emocjonalne, niską samoocenę, a później eskalują większe problemy, także wychowawcze i społeczne.

Wychodząc naprzeciw tym problemom, specjaliści stworzyli kompleksowy program Eduterapeutica Gimnazjum. Jest on przeznaczony do diagnozy i terapii dysleksji rozwojowej i dyskalkulii uczniów gimnazjum.

Program Eduterapeutica Gimnazjum dedykowany jest:
nauczycielom gimnazjum
pedagogom i psychologom
terapeutom pracującym w poradniach i gabinetach terapeutycznych

Program składa się z:
Aplikacji nauczyciela/terapeuty
Programu do diagnozy
Programu terapeutycznego
Oszczędzisz czas

Aplikacja nauczyciela/terapeuty - to program ułatwiający zarządzanie. Dzięki niemu można nie tylko skutecznie zaplanować terapię, zarejestrować dane, zarchiwizować dokumenty, ale także kontrolować proces terapii i analizować jego efekty.

Aplikacja umożliwia także przeprowadzenie:
wstępnej diagnozy
diagnozy funkcjonalnej
diagnozy umiejętności szkolnych
Program współpracuje z e-dziennikiem i zawiera zestaw bardzo przydatnych dokumentów, takich jak: rozpoznania, skierowania oraz plany zajęć terapeutycznych, a także szereg ćwiczeń interaktywnych w formie gier komputerowych o różnym stopniu trudności i karty pracy.

Celnie zdiagnozujesz
Diagnozę umożliwiają narzędzia diagnostyczne: diagnoza wstępna oraz diagnoza funkcjonalna. Z racji wieku uczniów jest to najczęściej wykrycie istniejących już dysfunkcji, a nie ryzyka ich wystąpienia.

Diagnoza wstępna
Zastosowany w programie przesiewowy Kwestionariusz Diagnozy Wstępnej pozwala szybko i skutecznie określić, jakie trudności szkolne posiada uczeń i z czego one wynikają.

Badanie koncentruje się na 4 obszarach:
czytanie
pisanie
matematyka
języki obce

Ćwiczenia diagnostyczne, umieszczone w programie, pozwalają na orientacyjną ocenę bazowych funkcji rozwojowych uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce.
Wyniki Kwestionariusza przeliczane są przez program i klasyfikowane do grup ryzyka, wskazując słabe i mocne strony ucznia.

Diagnoza funkcjonalna
Diagnoza funkcjonalna stanowi drugi etap rozpoznania i ma na celu określenie poziomu funkcjonowania dziecka w danej sferze rozwojowej.
Eduterapeutica Gimnazjum zawiera szereg narzędzi interaktywnych, badających bazowe funkcje rozwojowe. Bardzo skutecznym narzędziem są testy umiejętności. Wskazują one zakres pomocy koniecznej do uzyskania optymalnego poziomu funkcjonowania ucznia z wykorzystaniem wszelkich jego zasobów rozwojowych.
W ramach diagnozy przeprowadza się testy:
umiejętności czytania
pisania
pisania ortograficznego
myślenia matematycznego oraz tabliczki mnożenia (diagnoza umiejętności szkolnych)

Na podstawie wyników diagnozy wstępnej i funkcjonalnej powstaje graficzny wykres zakresu możliwości i deficytów ucznia, tzw. Osobisty Profil Kompetencji. Jest to ilościowa i jakościowa ocena w zakresie ośmiu funkcji rozwojowych, warunkujących powstawanie specyficznych trudności w uczeniu się.
Eduterapeutica Gimnazjum daje także możliwość orientacyjnej oceny opanowania umiejętności szkolnych w odniesieniu do podstawy programowej gimnazjum.

Profesjonalnie zaplanujesz terapię
Po postawieniu diagnozy nauczyciel lub terapeuta planuje sesje terapeutyczne, dobierając odpowiednie narzędzia (gry, karty pracy, filmy). Program daje również możliwość prowadzenia terapii grupowej oraz ewaluacji postępów ucznia i grupy.

Program terapeutyczny zawiera:
ogromną bazę ćwiczeń i materiałów pomocniczych, które można komponować zależnie od problemów ucznia
zestaw interaktywnych ćwiczeń, zabaw i gier edukacyjnych, nawiązujących do znanych gier komputerowych
bogaty materiał przeznaczony do wydruku i stosowania podczas tradycyjnych zajęć
zestaw filmów prezentujących ćwiczenia ruchowe, które wspierają rozwój motoryki, koordynacji oraz integracji sensorycznej uczniów
Nauczyciel, korzystając z tej rozbudowanej bazy ćwiczeń, może skutecznie indywidualizować pracę z uczniem. Może również zorganizować terapię grupową.

Ewaluacja postępów ucznia
W pracy terapeutycznej niezwykle ważna jest ewaluacja. Jednym z narzędzi programu Euterapeutica Gimnazjum jest Osobisty Profil Kompetencji. Jest to idealne narzędzie ewaluacyjne. Pozwala ono ocenić i porównać stan kompetencji ucznia na początku pracy terapeutycznej oraz na różnych jej etapach.
Program umożliwia także wizualizację postępów - graficzne przedstawienie osiągnięć konkretnego ucznia, a także kilkorga dzieci na tle grupy. Daje to możliwość zauważenia tych osób, które wymagają działań dydaktyczno-terapeutycznych.

Program zawiera:

360 interaktywnych gier, zabaw i ćwiczeń komputerowych
360 kart pracy
150 ćwiczeń diagnozujących funkcje i procesy poznawcze oraz umiejętności czytania, pisania i liczenia
450 ekranów ćwiczeń na różnych poziomach trudności
65 ćwiczeń grupowych
50 filmów z ćwiczeniami ruchowymi
Dodatkowo otrzymasz:
Naklejki - nagrody
Dyplomy
Materiały dydaktyczne

Aby powiększyć kliknij w zdjęcie

2899,00 zł /szt.
Dostępność: Wysyłka najwcześniej za ponad 14 dni

Kod produktu:
Producent: PWN

Koszty dostawy
Przesyłka kurierska do 30kg - płatność kurierowi: 43,00 zł
Przesyłka kurierska do 30kg - płatność na konto: 31,00 zł
Przesyłka kurierska powyżej 30 kg - płatność na konto: 70,00 zł
Może zainteresują Cię także i te produkty?