Używamy plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, oznacza to, że zgadzają się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Przypominamy, że można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat w naszej Polityce prywatności »
wyszukiwanie podstawowe NOWOŚCI PROMOCJE

Rohatyniec - chrząszcz

Chrząszcz rohatyniec borneański [Xylotrupes gideon] zatopiony w pleksi.

Rohatyniec borneański [Xylotrupes gideon] to gatunek dużego chrząszcza należący do podrodziny rohatyncowatych [Dynastinae]. Podobnie jak inne gatunki tej podrodziny, chrząszcze te odznaczają się bardzo silnie zaznaczonym dymorfizmem płciowym- samce są większe od samic i posiadają "rogate"wyrostki na głowie, a czasem również na przedpleczu. Z powodu tego uzbrojenia i przejawianej między samcami agresji, Rohatyńce borneańskie wykorzystywane do inscenizacji walk żuków- tradycyjnej rozrywki popularnej w północnej części Tajlandii.
Mimo groźnego wyglądu jaki nadają samcom, wyrostki rohatyńców służą tylko do walki między osobnikami tego samego gatunku- dorosłe owady żywią się sokami roślin a larwy próchniejącym drewnem.

Aby powiększyć kliknij w zdjęcie

30,75 zł /szt.
Dostępność: Wysyłka w przeciągu 24h

Kod produktu: EDU/07/E20225
Producent: EDUKO

Koszty dostawy
Przesyłka kurierska do 30kg - płatność kurierowi: 43,00 zł
Przesyłka kurierska do 30kg - płatność na konto: 31,00 zł
Może zainteresują Cię także i te produkty?