Używamy plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, oznacza to, że zgadzają się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Przypominamy, że można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat w naszej Polityce prywatności »
wyszukiwanie podstawowe NOWOŚCI PROMOCJE

Modele anatomiczne - praktyczne pomoce dydaktyczne

Modele anatomiczne znajdują zastosowanie w szkołach oraz na studiach wyższych. Dzięki nim uczniowie i studenci są w stanie zapoznać się bliżej z różnego rodzaju narządami wewnętrznymi, kośćmi, stawami, wiązadłami, tkankami poszczególnymi stanami, na przykład ciążą. Nowoczesne modele anatomiczne pozwalają na dokładną prezentację nawet najdrobniejszych elementów w atrakcyjny sposób, dlatego też stanowią one urozmaicenie procesu nauczania i uczenia się.

W sprzedaży dostępne są takie modele anatomiczne, jak:

  • tors z głową – prezentują narządy wewnętrzne w obrębie torsu oraz głowy, między innymi mózg, serce, żołądek, wątroba z pęcherzykiem, jelita
  • serce – prezentują budowę serca: komór, zastawek, przedsionków, żył i tętnic
  • inne modele poszczególnych narządów i układów – żołądek, wątroba, płuca, model układu pokarmowego, moczowego, płciowego, miednicy
  • stawy – kolanowe, barkowe, także z przekrojem
  • tkanki i komórki – komórka nerwowa, roślinna, układ mięśniowy, skóra
  • modele w obrębie głowy – mózg, ucho, oko, ząb, model połowy głowy
  • korpusy człowieka – zawierają wszystkie ludzkie mięśnie i narządy wewnętrzne

Modele anatomiczne jako wyposażenie sal biologicznych

To tylko kilka przykładów różnych typów modeli anatomicznych stosowanych w szkołach oraz na uczelniach. Wyposażona w nie sala biologiczna będzie bardziej atrakcyjnym miejscem do nauki – uczniowie będą mogli wspierać się na każdym etapie nauczania modelami, które w sposób precyzyjny demonstrują budowę komórek, tkanek, narządów czy całych układów, a dzięki temu, że są to modele trójwymiarowe, możliwe jest łatwiejsze zwizualizowanie sobie ich postaci oraz zapamiętania ich budowy. W efekcie zdobyta podczas lekcji wiedza będzie lepiej utrwalona.

Ceny modeli anatomicznych

Ceny modeli anatomicznych są zależne od wielu czynników, między innymi od stopnia skomplikowania oraz wielkości modelu. Podstawowe modele to wydatek około 300-500 złotych, natomiast modele większe poszczególnych narządów i układów to już koszt około 1000 złotych. Pełnowymiarowe modele korpusów i torsów to wydatek często powyżej 2000 złotych.