Używamy plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, oznacza to, że zgadzają się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Przypominamy, że można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat w naszej Polityce prywatności »
wyszukiwanie podstawowe NOWOŚCI PROMOCJE

Mikroskop USB - zalety stosowania w edukacji

Dzięki mikroskopom można urozmaicić każdą lekcję biologii czy też przyrody. Obecnie są one coraz częściej używane podczas lekcji i pomagają uczniom w zrozumieniu materiału oraz jego łatwiejszemu zapamiętaniu.

Innowacyjny mikroskop USB

Mikroskopy są obecnie oferowane w wielu różnych wariantach, co pozwala na ich indywidualne dobranie do pracowni biologicznej w szkole. Wśród dostępnych modeli znajdują się również te bazujące na nowoczesnych technologiach, na przykład mikroskop USB, który wyposażony jest w kamerę USB i może być ona stosowana do nagrywania i przekazywania materiału na komputer, telewizor, tablicę multimedialną, projektor i rzutnik. Mikroskopy tego typu stosowne są przede wszystkim w szkołach średnich i wyższych. Mają one też szerokie zastosowanie to nie tylko w edukacji, ale również w bankowości i handlu walutami do wykrywania fałszerstw, w filatelistyce i numizmatyce, w grafologii, elektronice, pracach precyzyjnych, na przykład przez zegarmistrzów, jubilerowi.

Dzięki zastosowaniu kamery USB w mikroskopie nauczyciel jest w stanie pokazać uczniom różnego rodzaju próbki i eksperymenty – każdy z uczniów może w związku z tym łatwo je zobaczyć, nie jest konieczne podchodzenie do mikroskopu pojedynczo czy też wyposażanie pracowni biologicznej w mikroskopy na każdym stanowisku, co zmniejsza koszty związane z zakupem pomocy naukowych przez szkołę.

Profesjonalne oprogramowanie

Do mikroskopów USB dodawane są również programy komputerowe, które pozwalają na stosowanie ich na komputerze podłączonym do mikroskopu. Dołączone oprogramowanie pozwala na łatwą prezentację obrazu pochodzącego z mikroskopu, a także możliwe jest wykonywanie dzięki niemu zdjęć oraz filmów, które mogą być później wykorzystane w lekcjach.

Ceny nowoczesnych mikroskopów USB są dość wysokie, niemniej jednak są one obecnie bardzo często wybierane przez szkoły, ponieważ dzięki takim pomocom edukacyjnym lekcje biologii i przyrody nie tylko mogą stać się jeszcze ciekawsze, ale również mogą przebiegać sprawnie, ponieważ nauczyciel będzie w stanie pokazywać uczniom jednocześnie jedną próbkę czy eksperyment.