Używamy plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, oznacza to, że zgadzają się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Przypominamy, że można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat w naszej Polityce prywatności »
wyszukiwanie podstawowe NOWOŚCI PROMOCJE

Mikroskop cyfrowy - praktyczna pomoc dydaktyczna

Nowoczesne mikroskopy cyfrowe mają szerokie zastosowanie. W przeciwieństwie do tradycyjnych mikroskopów mikroskop cyfrowy jest w stanie wykonać zdjęcia, także poklatkowe, a także filmy, które następnie mogą być zapisane na dysku komputera, płytach i innych nośnikach, mogą być wykorzystane w różnych zadaniach. Niektóre z mikroskopów wyposażone są w wygodne USB, dzięki czemu obrazy mogą być wyświetlane bezpośrednio na ekranach. Dzięki ich budowie możliwe jest przekazywanie obrazu z mikroskopu bezpośrednio do komputera, a także do innych urządzeń, na przykład telewizorów, rzutników i projektorów czy też to tablic multimedialnych.

Szerokie zastosowanie mikroskopu cyfrowego

Mikroskopy cyfrowe pozwalają na przechwytywanie nieruchomych i ruchomych obrazów, także żywych obiektów, minerałów, owadów, które nie są możliwe do oglądania w przybliżeniu z użyciem tradycyjnych mikroskopów. Dzięki nim nauczyciel oraz uczniowie mogą oglądać jednocześnie próbki lub też mogą prowadzić eksperymenty, na przykład oglądać mikroskopijne stworzenia ich cykl życiowy, wzrost roślin, a także innego rodzaju zjawiska, które nie byłyby łatwe w obserwacji bez użycia tego rodzaju sprzętu. Uczniowie jednocześnie mogą obserwować wyniki eksperymentu, a także próbki, mogą także samodzielnie przygotowywać komentarze dotyczące eksperymentu i zapisywać ich wyniki.

Idealna inwestycja dla pracowni biologicznej

Mikroskop cyfrowy jest droższym modelem od tradycyjnego – często ceny profesjonalnych modeli wynoszą ponad 2 tysiące złotych, niemniej jednak jest to bardzo dobra inwestycja do pracowni biologicznej w szkole, ponieważ możliwe jest dzięki niemu prowadzenie udanych lekcji przyrody i biologii. Uczniowie, którzy mają możliwość podglądania rożnych obiektów pod mikroskopem, łatwiej zapamiętują przekazywane im informacje z nimi związane, co wspomaga procesy nauczania.

Obecnie szkolne mikroskopy cyfrowe można zakupić najłatwiej w sklepach specjalizujących się w dostawie pomocy dydaktycznych dla placówek edukacyjnych. Zamówienia można składać również przez internet – sprzęt jest dostarczany bezpośrednio pod wskazany adres.