Używamy plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, oznacza to, że zgadzają się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Przypominamy, że można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat w naszej Polityce prywatności »
wyszukiwanie podstawowe NOWOŚCI PROMOCJE

Czaszka

Oprócz szkieletu w pracowni biologicznej nie może zabraknąć również czaszki człowieka, która niesie ze sobą wysokie walory dydaktyczne. To tego rodzaju pomoc, która sprawdza się na wszystkich etapach nauczania – najczęściej stosowana jest od gimnazjum oraz w szkole średniej. Czaszki wykorzystywane są również przez studentów medycyny i kierunków pokrewnych.

Precyzyjny model czaszki

Czaszki są obecnie produkowane z twardego, wytrzymałego plastiku najwyższej jakości. Niektóre z nich mają elementy ruchome, które pozwalają na jeszcze bardziej precyzyjne zapoznanie się z budową czaszki. Modele czaszek projektowane są jako odlewy prawdziwych ludzkich czaszek, dlatego też wyróżniają się one wysoką dokładnością – prezentują wszystkie szwy, otwory, szczeliny czy wyrostki.

W sprzedaży znajdują się dwa główne rodzaje czaszek:

  • modele 3-częściowe – istnieje możliwość zdjęcia pokrywy czaszki, podstawy czaszki i szczęki
  • modele 4-częściowe – są to modele 3-częsciowe z dodatkową częścią szyjną kręgosłupa, prezentują dodatkowo rdzeń kręgowy, móżdżek, nerwy szyjne, kręgosłup z tętnicami
  • modele 22-częściowe – składają się z kości takich, jak: kość ciemieniowa (lewa i prawa), kość jarzmowa (lewa i prawa), kość potyliczna, szczęka (lewa i prawa), kość czołowa, kość podniebienna (lewa i prawa), kość skroniowa (lewa i prawa), mięsień nosowy (lewy i prawy), kość klinowa, kość łzowa (lewa i prawa), kość sitowa, małżowina nosowa (lewa i prawa), lemiesz, żuchwa

Atrakcyjną nowością na rynku pomocy dydaktycznych jest kolorowa czaszka człowieka – różni się ona zastosowaniem kolorów do oznaczenia poszczególnych jej elementów, na przykład kości ciemieniowej, jarzmowej, potyliczne, czołowej, skroniowej, żuchwy i innych. W ten sposób nauczyciel jest w stanie dokładnie pokazać poszczególne elementy czaszki, wskazując na ich kolory.

Ceny modeli czaszek

Ceny czaszek stosowanych jako pomoce dydaktyczne są przede wszystkim zależne od producenta, od precyzji odwzorowania oraz od zastosowanych materiałów. Zwykle koszt to około 300 złotych za podstawowy model 3-częściowy, natomiast modele 22-częściowe kosztują już około 1000-1500 złotych.