Używamy plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, oznacza to, że zgadzają się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Przypominamy, że można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat w naszej Polityce prywatności »
wyszukiwanie podstawowe NOWOŚCI PROMOCJE

Mikroskop biologiczny MB-100 z kamerą 1,32Mpx USB

MB-100 to mikroskop diagnostyczny, polecany do celów dydaktycznych dla szkół średnich i wyższych. Dzięki ergonomii pracy, doskonałej optyce i niezależnemu okularowi do montażu kamery USB doskonale sprawdza się jako mikroskop dla nauczyciela. Przy pomocy mikroskopu z kamerą podłączonego do tablicy multimedialnej, komputera lub rzutnika obraz spod mikroskopu można zaprezentować wszystkim uczniom jednocześnie.

Mikroskop MB-100 posiada wbudowany diodowy systemem oświetlenia do światła przechodzącego (EPI) z płynną regulacją jasności.

Trójokularowa, obrotowa głowica (360stopni) z regulacją rozstawu okularów w zakresie 48-75mm i korekcja dioptryjna +/- 5 dioptrii pozwala na wygodne korzystanie z mikroskopu przy zachowaniu doskonałych paramertów optycznych i zmontowanie kamery na niezależnym, przeznaczonym do tego okularze.

Do mikroskopu dołączono zestaw okularów WF10x ze wskaźnikiem i  achromatyczne obiektywy: 4x, 10x, 40x, immersyjny 100xA osadzone w czterogniazdowej misce rewolwerowej. Każdy z obiektywów ma gumowy pierścień ułatwiający zmianę ich położenia.

Mikroskop zapewnia powiększenia w zakresie od 40x do 1000x.

Precyzyjny, asymetryczny, współosiowy system ustawiania ostrości mikro/makro ułatwia ostrzenie obrazu podczas obserwacji w dużym powiększeniu (regulacja oporu śruby mikro z dokładnością do 0.002mm).

Metalowy, dwuwarstwowy, mechaniczny stolik o wymiarach 145x130mm z uchwytem na jeden preparat umożliwia przesuw preparatu w płaszczyźnie X, Y w zakresie ruchu 76x41mm. Anodowana powłoka stolika zwiększa jego trwałość.

Precyzyjne ustawienie oświetlenia zapewniają kondensor Abby'ego N.A.1.25 i aperturowa, irysowa przesłona.  

Kamera mikroskopowa 1.3 megapiksela z wyjściem USB to urządzenie przeznaczone do pokazywania obrazu z mikroskopu na ekranie komputera lub tablicy interaktywnej i zapisywania zdjęć obserwowanych preparatów.

Prosta instalacja i obsługa zarówno kamery jak i dołączonego do niej oprogramowania w języku polskim i sterowników skróci czas montażu i przestojów w zajęciach do minimum. Rozdzielczość 1280x1024 pikseli pozwala na rzutowanie obrazu dobrej jakości na dużą powierzchnię.

Szczegóły techniczne:

  •     przetwornik 1/3''
  •     tryb koloru RGB
  •     wyjście złącze USB
  •     tryb koloru RG
  •  oprogramowanie w zestawie płyta CD z oprogramowaniem i sterownikami
  •     kompatybilność Windows XP, Windows 7,8, vista
  •     szybkość - 1280x1024 / 15 klatek/s
  •     kontrola ekspozycji automatyczna, manualna
  •     balans bieli automatyczny, manualny

    Minimalne wymagania systemowe:
    CPU: Intel i3
    RAM: 2048 MB
    HDD: 1GB wolnego miejsca

Aby powiększyć kliknij w zdjęcie

2399,00 zł /szt.
Dostępność: Wysyłka w przeciągu 24h

Kod produktu: EDU/01/F14
Producent: EDUKO

Koszty dostawy
Przesyłka kurierska do 30kg - płatność kurierowi: 43,00 zł
Przesyłka kurierska do 30kg - płatność na konto: 31,00 zł
Może zainteresują Cię także i te produkty?