Używamy plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, oznacza to, że zgadzają się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Przypominamy, że można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat w naszej Polityce prywatności »
wyszukiwanie podstawowe NOWOŚCI PROMOCJE

Glony - 4 okazy

 

Glony zwane również algami to grupa kilku niespokrewnionych linii ewolucyjnych organizmów. Początkowo algi uważane były za osobny takson w królestwie roślin, jednak w miarę postępu nauki, zrozumiano, że podobieństwa różnych organizmów określanych tą nazwą nie oznaczają ich pokrewieństwa i tak rozwój systematyki doprowadził do rozczłonkowania glonów na wiele mniejszych jednostek systematycznych wchodzących w skład królestw: bakterii właściwych, grzybopływków, grzybów, roślin i pierwotniaków. Cechami łączącymi gromady składające się na tę grupę jest w większości przypadków autotrofizm i funkcja pierwotnego producenta materii organicznej w zbiornikach wodnych, oraz pierwotna, beztkankowa budowa ciała.
Ze względu na zasadniczy podział między prokariontami a eukariontami zdarza się, że za właściwe glony uważa się jedynie organizmy eukariotyczne. Wówczas całą grupę opisuje się jako glony i sinice.
Preparat makroskopowy zatopiony w pleksi prezentuje morfologię wybranych wielokomórkowych glonów pochodzących z gromad: brunatnic [Phaeophyta], zielenic [Chlorophyta] i krasnorostów [Rhodophyta]. Produkt firmy EDUKO unaocznia uczniom różnorodność morfologiczną prezentowanych gromad.
W pleksi wyróżniono :
1. Sargassum sp.(glon z gromady brunatnic)
2. Ulwa [Ulva sp.] (glon z gromady zielenic)
3. krasnorost
4. krasnorost  Grateloupia filicina
Wymiary preparatu: 16,5x7,5x2cm

Aby powiększyć kliknij w zdjęcie

240,16 zł /szt.
Dostępność: Wysyłka w przeciągu 24h

Kod produktu: EDU/07/E716
Producent: EDUKO

Koszty dostawy
Przesyłka kurierska do 30kg - płatność kurierowi: 43,00 zł
Przesyłka kurierska do 30kg - płatność na konto: 31,00 zł
Może zainteresują Cię także i te produkty?